Cecei Plébánia Honlapja
Plébános:
Kallós Péter
Helter István
hirek

14.szam_1

„SZENT KERESZT” ÚJSÁG

Cece – Vajta – Sáregres – Alsószentiván Római Katolikus Egyházközségek tájékoztatója          2009. Január

  Az ötleteket a cecei plébániára várom: Rákóczi u. 4.  235-055

www.cecei.plebania.hu

   Kérem, ha elolvasta, adja tovább másnak is!

Magyar katolikus Rádió: AM 1341 kHz – érdemes hallgatni, jól fogható!


 

Kedves Olvasók! Kegyelmekben gazdag, áldott új évet kívánok mindnyájuknak! Isten segítsen mindenkit!

Híreink: A korábbi rejtvény nyertesei: Kocsis Adrián (Alsószentiván), Biber Róbert (Vajta), Rafai Violett (Sáregres). Gratulálunk nekik!

            Közeledik az adóbevallások időszaka. Nagyon köszönjük a korábbi 1%-os felajánlásokat, és kérjük a továbbiakban is, hogy az első 1%-ot ajánlják fel a Magyar Katolikus Egyház számára, a második 1%-t pedig a Cecei Római Katolikus Templom Alapítványa 1993. számára, ennek adószáma: 18481037-1-07. Az 1%-ok felajánlása senkinek NEM növeli az adóját, ezt abból ajánljuk fel, amit mindenképpen adni kell az államnak. Tehát ezt senki nem a magáéból adja, hanem az államéból! Ez Önöknek csak egy tollvonás, nekünk viszont óriási segítség! Kérem, ne hagyják veszni!

 


Betegek szentsége - összefoglalva

Nos, akkor nézzük végig – párbeszédes formában – milyen kifogások és tévedések, illetve kérdések merülnek fel a betegek szentségével kapcsolatban.

-A betegek szentsége az utolsó kenet.

-Régebben nevezték így. Félreértésekre, tévedésekre adott okot, most inkább betegek szentségének hívjuk.

-Aki a betegek szentségét megkapja, hamarosan meghal.

-Ez talán a leggyakoribb babonás hülyeség, amit az emberek gondolnak. A betegek szentsége a GYÓGYULÁS szentsége, a testié is lehet, de lelkileg mindenképpen megerősít. A betegek szentségétől senki sem hal meg, hanem megerősödik. Ha pedig a beteg meghal, az a betegség következménye. Nem a halál a legnagyobb baj, hanem az elkárhozás; a betegek szentsége segít, hogy – amennyiben az Úristen az illetőt Magához szólítaná – méltóan távozzon, és üdvözüljön. A betegek szentsége biztos kegyelmet ad az illetőnek, megerősíti, hogy kibírja a nehézségeket, akár közel van már a nagy találkozás Istennel, akár távol. A megerősítésre pedig szükségünk van.

-Nem hívok papot, nem akarom a beteget megijeszteni!

-Ugyan, mitől ijedne meg? A látogatóknak általában örülni szoktak (jobb helyeken). Elvégezheti a szentgyónását és szentáldozását is, amire MINDENKINEK szüksége van. Az Anyaszentegyház parancsa: „Évente gyónjál, és legalább a húsvéti időben áldozzál!” Ez vonatkozik MINDENKIRE, aki már volt elsőáldozó. (Miféle keresztény az, aki évekig meg évtizedekig nem gyónik, és nem áldozik?! A helyesen gondolkodó katolikusnak ezt nem kell mondani, ő tudja, hogy szükségünk van a kegyelemre, gyakran és buzgón járul a szentségekhez.) Illetve leírom mégegyszer: a betegek szentsége MEGERŐSÍT!!!

-Ki kaphatja meg a betegek szentségét?

-Súlyos beteg, akár idős, akár fiatal. Komolyabb műtét előtt is fel lehet venni. Illetve, aki teljesen egészségesnek érzi magát, de már elmúlt 60 éves, évente egyszer felveheti, hiszen az idősebb kor már együtt jár bizonyos nehézségekkel.

-Hányszor lehet a betegek szentségét felvenni?

-Természetesen többször is életünk folyamán. Sőt, ugyanabban a betegségben is fel lehet venni mégegyszer, ha súlyosabbra fordul. Nagyon sokan meggyógyultak már a betegek szentségétől.

-Mikor kell papot hívni a beteghez?

-Aki helyesen gondolkodik, a betegségben maga kéri, hogy a pap látogassa meg. Súlyos betegségben fontos papot hívni, haldoklóhoz AZONNAL!!! (Ha személy szerint engem nem lehet éppen elérni, vagy máshol vagyok, akkor lakik pap Simontornyán, Ozorán, Sárbogárdon, Előszálláson, Abán. Sőt, a közvetlen elődöm, Tornyai Gábor atya a fehérvári kórházlelkész; ha valaki Székesfehérvárra kerül a kórházba, neki szóljanak.) Fontos: a beteg lelki ellátását nem szabad húzni, halogatni, nehogy késő legyen! A lélek üdvösségénél nincs fontosabb!

-Megkaphatja a betegek szentségét valaki, ha már eszméletlen?

-Igen. Ha megvolt a szándéka korábban, hogy részesülni akar benne, akkor, mégha eszméletlen is, érvényes. A kegyelmet Isten adja, Ő tudja, hogy illetőnek milyen a szándéka, volt-e egyáltalán.

-Halott megkaphatja-e a betegek szentségét?

-Nem. A halál pillanatában az érdemszerzés lezárul, és minden eldől. Ha kétséges, hogy az illető meghalt-e, feltételesen megkaphatja (hiszen Isten tudja, él-e még). De borzalom, amikor a hozzátartozók babonás hülyeségből húzzák, halogatják a pap hívását, és az illető meghal, mielőtt gyónhatna, és megkaphatná a betegek szentségét. – Kallós Péter


Vajon miért közömbösek a ceceiek, és a környék falvai (Vajta, Sáregres, Alsószentiván, Sárhatvan lakói) égi Édesanyjuk iránt?

Mikor 2007. augusztusában Péter fiamat a Püspök Úr cecei plébánossá nevezte ki, nagy örömmel fedeztük fel a templomkertben álló Szeplőtelen  Fogantatás Szűzanya-szobrot. Gondoltuk, hogy az itt élők Szűzanya-tisztelők, mivel elődeik is azok voltak. Hiszen azért állítottak szobrot 1799-ben a Boldogságos Szeplőtelen Szűzanyának! Mindjárt elhatároztuk, hogy a Szentatya példáját követve december 8-án itt köszöntjük a Szűzanyát. Sőt igazi Mária-napot tartunk Cecén, rózsafüzér imával, Szentségimádással, ünnepi Szentmisével. A program előkészítésében én is aktívan részt vettem. Hívtam Fehérvárról is zarándokokat, idén is, akárcsak tavaly, (mert mi Fehérváriak vagyunk). 25-en jöttünk Fehérvárról, de jöttek Dombóvárról is 12-en. Péter atya mindegyik falujában kihirdette, buzdította a híveket a részvételre, a Szűzanya-köszöntésére. Hisz ebben a hazug, erkölcstelen világban senki más nem tud segíteni rajtunk, csak a jó Isten, és a Szeplőtelen Szűzanya, aki Magyarország örökös Királynője, (hiába mondják, hogy levette a kezét az országról, ez ostoba hazugság). Sajnos Cecéről, és a környező falvakból igen kevesen jöttek el. Tisztelet a kivételnek, és köszönet azoknak, akik eljöttek. Az idő jó volt, sütött a nap, nem volt hideg, nem volt köd, nem esett hó, nem csúszott az út. Mezőgazdasági munka tudtommal ilyenkor nincsen, a paprika beérett, nem kell vetni, aratni, dinnyét sem szedni. Akkor vajon miért nem jöttek el a Szűzanyát köszönteni?? Szeretnék erre a kérdésre választ kapni.  Hisz mindannyian nagyon-nagyon rászorulunk a Szűzanya Édesanyai oltalmára, pártfogására!  - Kallós Tiborné

 

A vasárnapi szentmisékre MINDENKI hivatalos!!!


Gyerek-sarok

Benedek Elefánt Fatimában – V.

…Közben a kedves légikisasszony finom ételt hozott, párolt zöldségeket. Dini jó étvággyal fogyasztotta el, én pedig banánnal kínáltam. Mikor megérkeztünk Lisszabonba az ő segítségével, autóbusszal jutottam Fatimába. Éppen este érkeztünk oda, sötétben, mikor kezdődött a Bazilika előtt a gyertyás körmenet. Mindannyian égő gyertyát kaptunk, és már hozták is a hófehér virágokkal feldíszített Szűzanya-szobrot. Énekeltük, hogy Áve, áve, áve Mária, áve, áve, áve Mária. Ekkor magasba emeltük a gyertyát, és tovább énekeltünk. Csodálatos, és megható volt. Dini már jól ismerte, hol van szállás, azt mondta, hogy nyugodtan foglaljam el az övét. Nagyon csodálkoztam ezen, de elmondta, hogy ő ilyenkor az egész éjszakát imában tölti, virraszt a Bazilikában. Majd csak a következő éjjel alszik. Másnap reggel részt vettünk Szentmisén, és Szentségimádáson is. Buzgón imádkoztunk a Szűzanya-szobránál. Dini elmondta, hogy nézzem meg a Szűzanya koronáját. Abban van az a golyó, amellyel meglőtték a Szentatyát, II. János Pál pápát 1981. május 13-án a Szent Péter téren. A Szentatya a merénylő golyóját a Szűzanyának ajándékozta hálából, hogy életben maradt. Ezután meglátogattuk a kis pásztorgyermekek sírját is, és kértük közbenjárásukat, minden gyermekért. Majd kegytárgyas boltot kerestünk, ahol a kedves gyümölcsárus néninek Szűzanya-szobrot vásároltam, és rózsafüzéreket is. Magamnak is vettem egy nagyon szép kedves arcú Szűzanya-szobrot. Este pedig a gyertyás körmenet után vettünk búcsút a csodálatosan szép kegyhelytől. Hazafelé a repülőgépen még megcsodáltam új barátom Dini mély hitét, és buzgalmát, ahogyan a rózsafüzért imádkozta. Én is vele együtt imádkoztam, aztán énekeltünk is. A többi utasok először csodálkoztak, nevettek, de aztán ők is

  belekapcsolódtak, és kérdezték, hogyan is kell imádkozni. Dini pedig osztogatott rózsafüzéreket, és mindenkit tanított imádságra, énekre. Mikor a repülőtérre értünk, sokan örömmel köszöntek el tőlünk, és egyáltalán nem féltek már Dinitől. Látták, hogy az egyáltalán nem bizalomgerjesztő külső mögött aranyszívű, jóságos, szerető dinó szív dobog, amely mindenkit az Úr Jézushoz, és a Szűzanyához akar vezetni. Én is sokat tanultam tőle, és megbeszéltük, hogy majd Lourdes-ba is együtt zarándokolunk. Hazafelé megint a csarnokba mentem, ahol a néni nagy örömmel fogadott. Igen örült a szép szobornak, és annak, hogy imádkoztam érte is a rózsafüzért. Addig nem engedett el, amíg egy kosarat meg nem pakolt krumplival, répával, almával, banánnal, és salátával. Alig tudtam a vonatról levenni, és hazacipelni. Hazaérve a szobába elhelyeztem a Szűzanya fatimai szobrát, virágokkal díszítettem, és gyertyával. Este a rózsafüzért hálából imádkoztam, hogy a Szűzanya ilyen szép kegyhelyre segített, és sok kegyelemben részesültem. Ti is gyerekek imádkozzátok sokszor a rózsafüzért, hogy engeszteljük az Úr Jézus és a Szűzanya Szeplőtelen Szívét, ahogyan a fatimai kis pásztorgyerekek is tették, és imádkozzunk a bűnösök megtéréséért is!

14.szam_2

történelem
informacio
irasaink
képek
kapcsolat
e-mail
templom

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Utolsó frissítés: